Bendrovė „NGroup“ tęsia suplanuotus kvartalo „Spanguolių takai“ plėtros darbus Vilniaus pašonėje, Riešėje. Uždarame kvartale sparčiai pagal numatytą planą kyla namai, o pirmieji naujakuriai jau derina notarinių sutarčių datas ir planuoja būsto įrengimo darbus. Čia netrukus prasidės ir aplinkos tvarkymo darbai – bus pradėtas įrenginėti kvartalo gyventojams skirtas 1,5 ha parkas, tiesiamos vidinės gatvės.

Projektas „Spanguolių takai“ sulaukia didelio susidomėjimo iš žmonių, kurie vertina savo gyvenimo kokybę, brangina namuose leidžiamą laiką, renkasi gyventi lėčiau ir sąmoningiau. Sąlygos tokiam gyvenimui čia itin palankios – jaukiai išplanuoti namai, erdvūs kiemai, parkas bendruomenės poreikiams, vos 5 minutės kelio automobiliu iki ugdymo įstaigų, žirgyno, prekybos centrų ar maldos namų. O kur dar draugystė su gamta tiesiog už lango – apylinkėse galima stebėti stirnas, zuikius ir kitus laukinius gyvūnus“, – sako projektą vystančios bendrovės „NGroup“ plėtros vadovas Nerijus Valatka.

Uždarame kvartale jau pastatyti 34 namai, didžioji dalis jų pasiekę 85 proc. baigtumą. Netrukus prasidės dar 12 namų statybos. Kaip buvo skelbta anksčiau, „Spanguolių takų“ bendruomenėje įsikurs 68 naujakuriai su šeimomis, kurie įsikurs 95-119 kv.m dydžio būstuose. Esant poreikiui, išplanavimas gali būti koreguojamas pagal individualius pirkėjų poreikius. Tačiau net ir standartinio išplanavimo būstai išsiskiria itin kokybiškomis bei jaukumo namams suteikiančiomis detalėmis. Pavyzdžiui, vieno aukšto namų svetainių lubų aukštis siekia 5 metrus. Nemažos dalies būstų svetainių langai orientuoti į pietvakarius – tai leis mėgautis maloniai saulėtais vakarais namuose ar terasose visais metų laikais.

Modernūs vieno arba dviejų A++ energinio naudingumo klasės namai turi 5–8,5 arų kiemelius. Kiekvienam namui priklauso po dvi automobilių stovėjimo vietas. Projektas pasiekiamas asfaltuotu keliu. Apsilankius projekte jau galima matyti, kaip skoningos užmiesčio architektūros, neaukšti, patogūs ir erdvūs namai subtiliai įsilieja į ypatingo reljefo vietovę. Vystant projekto koncepciją daug dėmesio buvo skirta ir jo estetiniams sprendimams – specialiai „Spanguolių takų“ projektui buvo sukurtas unikalus fasado betono plokštės dizainas, kuris subtiliai įsilieja į natūralią supančią aplinką ir dera su medienos elementais.

Kvartalo „Spanguolių takai“ išskirtinumas – specialiai bendruomenės poreikiams suplanuotas parkas, kuriame gyventojų lauks bendra laužavietė, tvenkinys ir lieptelis, paplūdimys, tinklinio, lauko teniso, krepšinio, vaikų žaidimų aikštynai, pasivaikščiojimo takai ir kiti kokybiškam laisvalaikiui skirti įrengimai. Žaluma ir jaukumu alsuos visa 6 ha užimanti kvartalo teritorija. Aplinkos tvarkymo ir parko įrengimo darbai jau pradėti – iškastas tvenkinys, atliekami sklypo kasimo, lyginimo, planiravimo darbai.

„Šis parkas suteiks galimybę kvartalo bendruomenei mėgautis supančios gamtos grožiu, kurti bendruomeniškus, šiltus santykius su kaimynais, kokybiškai atsipalaiduoti jaukioje aplinkoje. Tai bus vietos, kur kvartalo gyventojai galės susitikti, bendrauti, sportuoti ar tiesiog mėgautis ramybe prie tvenkinio“ – sako N. Valatka.

Jei ramybės kai kuriomis dienomis pasirodys per daug, norint pasiekti patogiam kasdieniam gyvenimui reikalingą infrastruktūrą, pakaks vos kelių minučių automobiliu. Iki miesto centro bus galima nuvykti per maždaug 25 minutes.